Сейчас в эфире
20:20
Gönül eseri / Культурний проект

Сенцова могут номинировать на премию им. Сахарова — журналист

06 сентября 2018 12:58
719

Украинский политзаключенный Олег Сенцов может стать лауреатом премии «За свободу мысли» имени Сахарова.

Об этом в Twitter сообщил журналист Радио Свободы в Брюсселе Рикард Джозвяк.

«Вполне вероятно, что Олег Сенцов станет одним из номинантов на премию Сахарова в этом году. (…) Подтверждение ожидается на следующей неделе», — сообщил он.

Он добавил, что Сенцов имеет достаточную поддержку среди евродепутатов.

{gallery_1}

Премия «За свободу мысли» имени Сахарова — премия в области прав человека, учрежденная Европейским парламентом в честь Андрея Сахарова. Премия вручается лицам, внёсшим «исключительный вклад в борьбу за права человека по всему земному шару».

Члены Европейского парламента могут выдвигать кандидатов на премию Сахарова в сентябре каждого года. Имя лауреата премии объявляется в октябре, а в декабре на пленарном заседании парламента в Страсбурге проходит церемония награждения. Премию вручает лично председатель Европейского парламента. Ее денежный размер оставляет 50 тысяч евро.

Первыми лауреатами премии имени Сахарова в 1988 году стали Нельсон Мандела и советский диссидент Анатолий Марченко.

Как сообщал ATR, в августе бывший президент Польши Лех Валенса призвал номинировать украинского политзаключенного Олега Сенцова на Нобелевскую премию мира.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

16:57
У РФ з’явився «військовий» майданчик для дітей
В одному з російських міст з’явився дитячий «військовий» майданчик, де каруселі виконані у вигляді бойових «Градів» та військових гелікоптерів.
16:37
Окупанти почали прокладати трубопровід між двома водосховищами у Криму
Російські військовослужбовці, які прибули в окупований Крим спеціально задля об’єднання двох водосховищ, проклали понад 50 кілометрів трубопроводу між Тайганським та Сімферопольським водосховищами.
15:59
«Справа» Джемілєва: Полозов оскаржуватиме рішення кримського «суду» щодо арешту
Захисник лідера кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва Микола Полозов направив до «Верховного суду» Криму апеляційну скаргу із вимогою скасувати рішення «Армянського міського суду» щодо призначення запобіжного заходу у вигляді взяття під варту Мустафи Джемілєва.
15:02
Окупанти дозволять учням у Криму повернутися до навчання без дотримання карантинних вимог
«Влада» окупованого Криму ухвалила рішення про те, що з 1 вересня школярі і студенти зможуть повернутися до навчання у школах, коледжах та університетах у звичному форматі.
14:27
Окупанти у Криму залишили у силі рішення «суду» про оголошення Едема Бекірова у розшук
У понеділок, 13 липня, «Верховний суд» Криму відхилив апеляцію захисту на постанову «Центрального райсуду» Сімферополя щодо оголошення у розшук кримськотатарського екс-політв'язня Едема Бекірова.
13:58
Кулеба про відкриття європейських кордонів для українців: Шансів поки немає
Європейський союз 14 липня перегляне так званий «зелений перелік» країн, громадянам яких дозволено вільний в'їзд до країн ЄС. На сьогодні немає шансів, що найближчим часом Україна потрапить до цього списку.
13:25
«Справа» Мемедемінова: суд щодо умовно-дострокового звільнення відбудеться у РФ 29 липня
29 липня 2020 року Багаєвський районний суд Ростовської області розгляне клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення кримськотатарського політв’язня Нарімана Мемедемінова, якого у РФ засудили до 2 років і 6 місяців ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями у «публічних закликах до терористичної діяльності».