Глава Финляндской церкви поддержал автокефалию УПЦ — Климкин

08 ноября 2018 12:37
590

Предстоятель Финляндской православной церкви архиепископ Лев поддержал предоставление автокефалии Украинской православной церкви (УПЦ).

Об этом сообщил министр иностранных дел Павел Климкин на своей странице в Facebook.

«На встрече с нами он (архиепископ Лев — ред.) сказал: «Во время войны очень ускоряется тяготение к самоидентичности, и этот процесс, в частности, через автокефалию, приведет Украину в европейскую семью», — сообщил Климкин.

Глава МИД также отметил, что автокефалия УПЦ — это не подарок судьбы, а возобновление исторической справедливости.

«Сегодня мы не просим у судьбы подарков. Сейчас речь не просто о получении украинцами того, что принадлежит нам по праву и земному, и небесному — речь о восстановлении исторической справедливости и духовного единства нации. Да поможет нам Бог!», — подытожил Климкин.

Напомним, ранее президент Украины Петр Порошенко встретился с президентом Финляндской Республики Саули Ниинистьо. Стороны обсудили дальнейшие шаги для освобождения украинских политических заключенных в России.

Как сообщалось, 11 октября Синод Вселенского патриархата поддержал предоставление автокефалии Украинской церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

06 июля
17:31
Адвокати фігурантів бахчисарайської «справи про тероризм» підготували понад 50 свідків захисту
У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону триває судовий процес над фігурантами «справи про так званий тероризм» (друга бахчисарайська група). Адвокати підготували понад 50 свідків з боку захисту.
16:53
В РФ за «шпигунство» заарештували українського екс-футболіста
У Москві за звинуваченням у «шпигунстві на користь України» заарештували колишнього українського футболіста 53-річного Василя Василенка.
16:25
РФ продовжує переслідувати кримських татар та українців у Криму — місія США при ОБСЄ
Виконуюча обов’язки політичного радника місії США при ОБСЄ Лейн Дарнелл Баль розповіла про триваючі репресії Росії проти кримських татар та українців в окупованому Криму.
15:25
Аномальна спека у Криму протримається до середи
Синоптики в окупованому Криму наступні два дні обіцяють аномальну спеку до 38°C на півострові.
14:30
Фігуранти ялтинської «справи про тероризм» відмовились голосувати за зміни до Конституції РФ
Фігуранти «справи про так званий тероризм» (ялтинська група) відмовилися брати участь у голосуванні за зміни до Конституції РФ.
14:15
Колишній чоловік «екс-прокурора» Криму Поклонської балотуватиметься у «губернатори» Севастополя
Екс-чоловік депутата Держдуми РФ, «екс-прокурора» Криму Наталії Поклонської Іван Соловйов має намір брати участь у виборах губернатора Севастополя.
13:55
У Севастополі — чотири нових випадки СOVID-19
В окупованому Севастополі за останню добу виявили чотири нових випадки коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові досягла 1010 осіб (761 — у Криму, 249 — у Севастополі). Відомо, що усього 36 пацієнтів з COVID-19 на півострові померли (31 — у Криму, 5 — у Севастополі).