Политзаключенного Мамутова перевели в спецблок СИЗО

14 ноября 2018 12:26
908

Фигуранта «бахчисарайского дела Хизб ут-Тахрир» Энвера Мамутова, который сейчас находится в СИЗО на территории России, перевели в спецблок.

ФОТО: Антон Наумлюк

ФОТО: Антон Наумлюк

Об этом со ссылкой на адвоката Эмиля Курбединова сообщает «Крымская соолидарность».

«Энвер Мамутов заявил о том, что его перевели в спецблок. Он написал жалобу на имя уполномоченного по правам человека в РФ Т.Н. Москальковой. В этом помещении невозможно находиться. С потолка постоянно течёт вода. В данных условиях нельзя находиться даже несколько часов, не говоря уже о днях», — рассказал Курбединов.

Адвокат намерен подать жалобу в соответствующие органы. Он считает, что это издевательство над его подзащитным.

Напомним, жители Бахчисарая Зеври Абсеитов, Рустем Абильтаров, Ремзи Меметов и Энвер Мамутов были задержаны 12 мая 2016 года.

Мамутову было предъявлено обвинение в «организации деятельности террористической организации («Хизб ут-Тахрир»)» (ч. 1 ст. 205.5 УК РФ), Меметову, Абсеитову и Абильтарову — в участии в ее деятельности (ч. 2. ст. 205.5 УК РФ), впоследствии им предъявили также обвинение по статье 30 и ч.1 статьи 278 УК (подготовка к насильственному захвату власти).

Обвинительное заключение практически полностью дублирует «ялтинское дело Хизб ут-Тахрир» о «построении халифата в три этапа». Рассмотрение дела по существу началось 4 июля. 9 октября суд продлил фигурантам «дела» арест на три месяца.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11 августа
23:23
ЄС попереджає про можливість санкцій проти Білорусі
Європейський союз вивчає можливість введення санкцій відносно відповідальних за насильство на акціях у Билорусі.
15:52
Україна не визнає російські документи, видані у Криму, навіть після деокупації — прокурор АРК
Прокурор АР Крим Ігор Поночовний стверджує, що навіть після деокупації Криму Україна не визнає документів, виданих російською владою на анексованому півострові.
15:22
Кольченко отримав 40 годин виправних робіт за акцію на підтримку білорусів
Екс-політв’язню з окупованого Криму Олександру Кольченку, якого напередодні затримали під час акції на підтримку білорусів у Києві, присудили 40 годин виправних робіт.
14:55
Тихановська у новому відеозверненні закликала білорусів не виходити на протести
Опозиційний кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка покинула територію країни через тиск з боку влади, записала друге відео, на якому закликала білорусів «не виходити на площі» з протестами, щоб «уникнути насильства».
14:15
У Білорусі тисячі людей страйкують на підприємствах
11 січня у Білорусі робітники кількох заводів приєдналися до масштабного страйку, оголошеного через фальсифікації на президентських виборах.
13:43
Ще 5 осіб захворіли на COVID-19 у Севастополі
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 5 нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 1948 осіб (1557 — у Криму, 391 — у Севастополі).
12:53
Генсек ООН закликав владу Білорусі «проявляти стриманість»
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав владу Білорусі поважати право громадян на мирний протест і поводитися «максимально стримано».