Суд в РФ отказал Ваитову в УДО

21 декабря 2018 17:27
1124

Курганский городской суд в России отказал в условно-досрочном освобождении (УДО) фигуранта «севастопольского дела Хизб ут-Тахрир» Рустема Ваитова.

Как сообщил адвокат Роман Качанов, суд объяснил свое решение наличием дисциплинарных взысканий в отношении политзаключенного в ИК-1 г. Кургана, в котором тот содержится. Адвокат считает, что администрация колонии намеренно применила соответствующие меры против Ваитова, чтоб у суда не было оснований для его освобождения.

Качанов напомнил, что у Ваитова в Крыму есть дочь, инвалид с детства, за которой он должен ухаживать.  

«Его жена вынуждена делать это одна, она сейчас в очень тяжелых условиях», — отметил адвокат.

В октябре Роман Качанов заявил, что осужденного в РФ крымского татарина Рустема Ваитова в российской колонии постоянно отправляют в ШИЗО и помещения камерного типа (ПКТ) по надуманным администрацией нарушениям.

Как известно, Рустем Ваитов — один из фигурантов «севастопольского дела Хизб ут-Тахрир». Фигурантами этого «дела» также являются Руслан Зейтуллаев, Нури Примов и Ферат Сайфуллаев. Ваитова, Примова и Сайфуллаева в РФ приговорили к 5 годам лишения свободы. Руслана Зейтуллаева — к 12 годам лишения свободы.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

29 мая
14:49
З архіву ООН видалили відео виступу колаборантів з Криму
З архіву ООН за ініціативи делегацій США та Великобританії видалили відео виступу колаборантів з окупованого Криму, які брали участь у нещодавній неформальній конференції Радбезу.
13:54
В ЗСУ повідомили про 23 нових хворих на COVID-19
У Збройних силах України за минулу добу підтвердили 23 нові випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість активних хворих у ЗСУ зросла до 90.
13:09
Зеленський привітав українських миротворців із Міжнародним днем миротворців ООН
Президент України Володимир Зеленський привітав українських миротворців із Міжнародним днем миротворців Організації Об'єднаних Націй.
12:28
Стрілянина у Броварах: 3 поранених, 20 затриманих
Вранці 29 травня внаслідок стрілянини у Броварах на Київщині троє чоловіків дістали поранень, поліція затримала 20 учасників розбірок.
11:52
МОЗ не рекомендує українцям старше 60 років виходити на роботу
Міністерство охорони здоров’я не рекомендує особам віком від 60 років виходити на роботу, крім працівників критичної інфраструктури і органів влади.
11:15
У Криму зафіксовані 8 нових випадків COVID-19
В окупованому Криму за минулу добу ще у вісьмох мешканців підтвердили захворювання на коронавірус. Загальна кількість інфікованих COVID-19, за офіційними даними «влади», досягла 530 осіб (369 — у Криму, 161 — у Севастополі). 14 пацієнтів, хворих на коронавірус, на півострові померли.
10:39
В Україні за добу вилікувалася рекордна кількість інфікованих COVID-19
За минулу добу в Україні від коронавірусу одужала рекордна кількість осіб — 495, виявлено 429 нових випадків COVID-19. Загальна кількість іннфікованих в країні досягла 22 тис. 811.