Омбудсмен РФ проверит законность признания «Хизб ут-Тахрир» террористической организацией

06 марта 2019 10:50
504

Уполномоченный по правам человека РФ Татьяна Москалькова намерена проверить законность признания «Хизб ут-Тахрир» террористической организацией в России. Возможна переквалификация организации в «экстремистскую».

Фото: ТАСС

Фото: ТАСС

Как сообщает «Коммерсантъ», омбудсмен РФ якобы откликнулась на обращения родственников осужденных по «делу Хизб ут-Тахрир».  

Совет по правам человека (СПЧ) намерен подключиться к работе омбудсмена по ситуации с «Хизб ут-Тахрир». Об этом росСМИ рассказал председатель совета Михаил Федотов. Он отметил, что переквалификация «Хизб ут-Тахрир» из «террористической в экстремистскую» облегчит судьбу осужденных за участие в этой организации.

«Мы намерены включиться в эту работу. Для нас совершенно очевидно, что эта организация является «экстремистской», но является ли она «террористической», — тут большой вопрос. Мы полагаем, что «Хизб ут-Тахрир» попала просто не в тот реестр. Мы будем использовать своих экспертов, проведем экспертизу всех материалов, и о результатах нашей экспертной деятельности доложим Москальковой», — заявил Федотов.

После оккупации Крыма Россией в 2014 году РФ не перестает преследовать крымских татар и украинцев на полуострове. Почти еженедельно оккупационные силовики проводят обыски в домах крымских татар, арестовывают и похищают тех, кто открыто не признает аннексию Крыма.

По данным Крымскотатарского ресурсного центра, в оккупированном Крыму 35 крымских татар подвергаются давлению и репрессиям со стороны оккупационной «власти» по религиозному признаку. 31 человека оккупанты обвиняют в участии в «Хизб ут-Тахрир», еще четверо были фигурантами «дела Таблиги Джамаат».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12 августа
15:55
Перетин КПВВ з Кримом: у Зеленського поширили нові контакти для консультацій
Постійне представництво президента України в АР Крим поширило нові контакти для консультацій щодо перетину КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом.
15:23
Закриття КПВВ на адмінмежі з Кримом: уряд зробив виняток для абітурієнтів та студентів
12 серпня на засіданні Кабінету міністрів України було ухвалено рішення про внесення змін до Постанови про припинення роботи КПВВ на адмінмежі з Кримом до 30 серпня. Згідно із змінами, кримські абітурієнти та студенти можуть перетинати пункти пропуску в обох напрямках за гуманітарними підставами без обов’язкової самоізоляції.
14:25
важно Чубаров вимагає від керівництва України поновити консультації з Меджлісом з приводу питань, пов’язаних із Кримом
У Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що ухвала Кабміну щодо закриття КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом порушує права українців, викликає обурення у мешканців півострова і дискредитує уряд України. Так, у Меджлісі закликали керівництво країни поновити практику проведення консультацій з представницьким органом кримськотатарського народу.
13:48
У Криму повідомляють про ще одну смерть від COVID-19
В окупованому Криму повідомляють про чергову смерть пацієнта з коронавірусом. Загальна кількість смертей від COVID-19 на півострові досягла 49 пацієнтів з COVID-19 (38 — у Криму, 11 — у Севастополі).
13:09
Україна закликає владу Білорусі звільнити протестувальників — Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив офіційну позицію МЗС щодо протестів в Білорусі, зазначивши, що Київ засуджує насильство та закликає до звільнення затриманих протестувальників.
12:19
COVID-19 в Україні: за добу — майже півтори тисячі нових хворих
Станом на ранок 12 серпня в Україні лабораторно підтверджено 84 548 випадків COVID-19. За добу зафіксували 1433 інфікованих.
11:37
Глюкоза заявила, що її слова про «український Крим» змонтували
Російська співачка Глюкоза, якій вже вдруге вручили трирічну заборону на в’їзд до України, заявила, що у ході спілкування з українськими прикордонниками вона не називала Крим українським, а відео, яке поширила Держприкордонслужба, було змонтоване.