РФ уменьшила проверки иностранных судов в Керченском проливе — ГПСУ

18 апреля 2019 14:07
410

В последнее время пограничная служба Российской Федерации облегчила процедуру прохода иностранных судов в украинские порты в Азовском море.

Об этом сообщил пресс-секретарь председателя Государственной пограничной службы Олег Слободян, пишет УНН.

«Сейчас иностранные суда проходят через Керченский пролив в украинские порты в Азовском море. Часть из них, по-прежнему, осматривается представителями пограничной службы РФ. Опять же, уменьшение контроля со стороны РФ — это временная ситуация. В любой момент по решению соответствующего руководителя, в очень короткие сроки РФ может перекрыть вход судам к Азовскому морю. Поэтому, принципиальным является вопрос аннексии Крыма и Керченского канала, который является единственным, который обеспечивает переход в Азовское море», — заявил Слободян.

Напомним, РФ неоднократно блокировала проход судов в Керченском проливе. Россия препятствует и блокирует движение кораблей через оккупированный ею Керченский пролив вопреки международному праву и Договору между Украиной и Российской Федерацией о сотрудничестве в использовании Азовского моря и Керченского пролива от 2003 года. Согласно Конвенции ООН по морскому праву 1982 года, Керченский пролив используется для международного судоходства.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12 августа
15:55
Перетин КПВВ з Кримом: у Зеленського поширили нові контакти для консультацій
Постійне представництво президента України в АР Крим поширило нові контакти для консультацій щодо перетину КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом.
15:23
Закриття КПВВ на адмінмежі з Кримом: уряд зробив виняток для абітурієнтів та студентів
12 серпня на засіданні Кабінету міністрів України було ухвалено рішення про внесення змін до Постанови про припинення роботи КПВВ на адмінмежі з Кримом до 30 серпня. Згідно із змінами, кримські абітурієнти та студенти можуть перетинати пункти пропуску в обох напрямках за гуманітарними підставами без обов’язкової самоізоляції.
14:25
важно Чубаров вимагає від керівництва України поновити консультації з Меджлісом з приводу питань, пов’язаних із Кримом
У Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що ухвала Кабміну щодо закриття КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом порушує права українців, викликає обурення у мешканців півострова і дискредитує уряд України. Так, у Меджлісі закликали керівництво країни поновити практику проведення консультацій з представницьким органом кримськотатарського народу.
13:48
У Криму повідомляють про ще одну смерть від COVID-19
В окупованому Криму повідомляють про чергову смерть пацієнта з коронавірусом. Загальна кількість смертей від COVID-19 на півострові досягла 49 пацієнтів з COVID-19 (38 — у Криму, 11 — у Севастополі).
13:09
Україна закликає владу Білорусі звільнити протестувальників — Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив офіційну позицію МЗС щодо протестів в Білорусі, зазначивши, що Київ засуджує насильство та закликає до звільнення затриманих протестувальників.
12:19
COVID-19 в Україні: за добу — майже півтори тисячі нових хворих
Станом на ранок 12 серпня в Україні лабораторно підтверджено 84 548 випадків COVID-19. За добу зафіксували 1433 інфікованих.
11:37
Глюкоза заявила, що її слова про «український Крим» змонтували
Російська співачка Глюкоза, якій вже вдруге вручили трирічну заборону на в’їзд до України, заявила, що у ході спілкування з українськими прикордонниками вона не називала Крим українським, а відео, яке поширила Держприкордонслужба, було змонтоване.