Омбудсмены Украины и РФ договорились создать рабочую группу по освобождению осужденных

11 июня 2019 22:01
1278

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Людмила Денисова и российский омбудсмен Татьяна Москалькова обсудили в Москве вопросы возможного взаимного освобождения задержанных и осужденных граждан.

Об этом Денисова сообщила в Facebook.

«В Москве встретилась с уполномоченным по правам человека в РФ Татьяной Москальковой. Мы обсудили вопросы возможного освобождения граждан Украины, удерживаемых в пенитенциарных учреждениях на территории Российской Федерации, а также граждан РФ, удерживаемых в таких учреждениях Украины», — написала украинский омбудсмен.

По ее словам, президент Украины Владимир Зеленский имеет «добрую волю освободить всех».

«Поэтому мы договорились о формате нашей работы по указанным вопросам, в частности о создании рабочей группы, а также о подписании меморандума о сотрудничестве для дальнейших действий», — сообщила Денисова.

Как известно, всего в России и аннексированном Крыму находится около 70 украинских политзаключенных.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12 августа
15:55
Перетин КПВВ з Кримом: у Зеленського поширили нові контакти для консультацій
Постійне представництво президента України в АР Крим поширило нові контакти для консультацій щодо перетину КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом.
15:23
Закриття КПВВ на адмінмежі з Кримом: уряд зробив виняток для абітурієнтів та студентів
12 серпня на засіданні Кабінету міністрів України було ухвалено рішення про внесення змін до Постанови про припинення роботи КПВВ на адмінмежі з Кримом до 30 серпня. Згідно із змінами, кримські абітурієнти та студенти можуть перетинати пункти пропуску в обох напрямках за гуманітарними підставами без обов’язкової самоізоляції.
14:25
важно Чубаров вимагає від керівництва України поновити консультації з Меджлісом з приводу питань, пов’язаних із Кримом
У Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що ухвала Кабміну щодо закриття КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом порушує права українців, викликає обурення у мешканців півострова і дискредитує уряд України. Так, у Меджлісі закликали керівництво країни поновити практику проведення консультацій з представницьким органом кримськотатарського народу.
13:48
У Криму повідомляють про ще одну смерть від COVID-19
В окупованому Криму повідомляють про чергову смерть пацієнта з коронавірусом. Загальна кількість смертей від COVID-19 на півострові досягла 49 пацієнтів з COVID-19 (38 — у Криму, 11 — у Севастополі).
13:09
Україна закликає владу Білорусі звільнити протестувальників — Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив офіційну позицію МЗС щодо протестів в Білорусі, зазначивши, що Київ засуджує насильство та закликає до звільнення затриманих протестувальників.
12:19
COVID-19 в Україні: за добу — майже півтори тисячі нових хворих
Станом на ранок 12 серпня в Україні лабораторно підтверджено 84 548 випадків COVID-19. За добу зафіксували 1433 інфікованих.
11:37
Глюкоза заявила, що її слова про «український Крим» змонтували
Російська співачка Глюкоза, якій вже вдруге вручили трирічну заборону на в’їзд до України, заявила, що у ході спілкування з українськими прикордонниками вона не називала Крим українським, а відео, яке поширила Держприкордонслужба, було змонтоване.