Делегация Меджлиса поучаствовала в мероприятиях к 360-й годовщине Конотопской битвы

29 июня 2019 14:36
996

Представители Меджлиса крымскотатарского народа, журналисты и крымскотатарская молодежь приняли участие в праздновании 360-й годовщины победы в Конотопской битве. Торжественное мероприятие посвящено разгрому русских войск объединенной армией гетьмана Выговского и крымского хана Мехмеда IV Герая.

Об этом сообщила на своей странице в Facebook Гаяна Юксель.

В рамках фестиваля в Конотопе запланировано праздничное шествие участников, выступление конного театра, исторический кинопоказ, мастер-классы и множество других торжественных мероприятий, в частности выступление крымскотатарского ансамбля «Мусафир» и выставка работ известного крымскотатарского керамиста Рустема Скибина.

Конотопская битва стала ключевым эпизодом украинско-московского противостояния 1658-1659 годов. Благодаря договоренности Ивана Выговского с крымским ханом Мехмедом IV Гераем, прибывшим на помощь во главе 40-тысячного войска, объединенной армии удалось наголову разбить существенно превосходящую их по количеству московскую рать.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

05 августа
16:49
Меджліс висловив співчуття родинам жертв вибуху в Бейруті
У представницькому органі кримськотатарського народу висловили співчуття родинам жертв та постраждалих унаслідок вибуху в Бейруті.
16:05
Чубаров записав відеозвернення до призначеного окупантами у його «справі» адвоката
Голова Меджлісу кримськотатарського народу записав відеозвернення до адвоката Олександра Осокіна, якого окупанти у Криму призначили, аби той представляв інтереси Рефата Чубарова на «суді».
15:23
Вибух у Бейруті: кількість жертв зростає
Ліванська влада заявляє, що за останніми даними, кількість жертв вибуху у Бейруті досягла позначки у 100 осіб, понад 4 тисяч — зазнали поранень.
14:25
У Севастополі помер 78-річний чоловік з COVID-19
В окупованому Севастополі помер ще один пацієнт з підтвердженим COVID-19. За останню добу у місті не виявили жодного нового випадку коронавірусної інфекції.
13:36
важно У Криму помер 95-річний Ільяс Джалілов
У Криму 5 серпня стало відомо про смерть 95-річного кримськотатарського активіста Ільяса Джалілова.
12:55
Причиною вибуху в Бейруті стала селітра з судна, що належить росіянину — ЗМІ
Аміачну селітру (нітрат амонію), яка вибухнула 4 серпня під час зварювальних робіт в Бейруті, у 2014 році конфіскували з судна під назвою Rhosus, яке належить російському підприємцю, уродженцю Хабаровська Ігорю Гречушкіну.
12:25
Окупанти знищують українську православну громаду в Криму — представництво президента в АРК
Постійне представництво президента України в АР Крим засудило відмову Верховного суду РФ переглянути рішення окупаційних «судів» Криму щодо виселення української православної громади з головного храму ПЦУ у Сімферополі.