Карпюк: РФ хотела расколоть Украину полностью, но украинцы не позволили

09 сентября 2019 23:40
499

По словам освобожденного политзаключенного Николая Карпюка, в 2014 году Россия рассчитывала на полный раскол Украины.

Об этом он заявил в эфире телеканала  ATR.

Карпюк рассказал, что в 2014 году, после того, как его взяли в плен, он услышал от генерала ФСБ России о плане расколоть Украину на несколько частей. Затем, в сентябре 2014 года, Карпюк услышал от того же генерала о том, что Россия была вынуждена пойти на Минские переговоры.

«Вы в 2014 году получили колоссальную победу, вы должны это осознать. <...> За счет того, что вы все, украинцы, мои соотечественники, за счет того, что вы все были едины, что вы не позволили вас расколоть, а расчет был перенести [волнения] на Харьков, на Одессу, Запорожье, Днепропетровск. И вы выстояли в своем единстве, у них сорвались эти планы», — сообщил он.

Напомним, 7 сентября состоялось взаимное освобождение граждан Украины и РФ. В Украину в рамках освобождения прибыли 35 украинцев — 24 военнопленных моряка и 11 политзаключенных. В частности, вернулся домой Евгений Панов, которого задержали вместе с Захтеем по так делу «крымских диверсантов».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11 августа
23:23
ЄС попереджає про можливість санкцій проти Білорусі
Європейський союз вивчає можливість введення санкцій відносно відповідальних за насильство на акціях у Билорусі.
15:52
Україна не визнає російські документи, видані у Криму, навіть після деокупації — прокурор АРК
Прокурор АР Крим Ігор Поночовний стверджує, що навіть після деокупації Криму Україна не визнає документів, виданих російською владою на анексованому півострові.
15:22
Кольченко отримав 40 годин виправних робіт за акцію на підтримку білорусів
Екс-політв’язню з окупованого Криму Олександру Кольченку, якого напередодні затримали під час акції на підтримку білорусів у Києві, присудили 40 годин виправних робіт.
14:55
Тихановська у новому відеозверненні закликала білорусів не виходити на протести
Опозиційний кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка покинула територію країни через тиск з боку влади, записала друге відео, на якому закликала білорусів «не виходити на площі» з протестами, щоб «уникнути насильства».
14:15
У Білорусі тисячі людей страйкують на підприємствах
11 січня у Білорусі робітники кількох заводів приєдналися до масштабного страйку, оголошеного через фальсифікації на президентських виборах.
13:43
Ще 5 осіб захворіли на COVID-19 у Севастополі
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 5 нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 1948 осіб (1557 — у Криму, 391 — у Севастополі).
12:53
Генсек ООН закликав владу Білорусі «проявляти стриманість»
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав владу Білорусі поважати право громадян на мирний протест і поводитися «максимально стримано».