В Сенате подтвердили вмешательство РФ в президентские выборы в США

09 октября 2019 14:42
295

Так называемая «фабрика троллей», которую поддерживал Кремль, работала на популярность Дональда Трампа в бытность его кандидатом в президенты и одновременно подрывала репутацию Хиллари Клинтон.

Соответствующее утверждение содержится в обнародованной накануне второй части доклада комитета, подготовленного по итогам расследования обстоятельств предполагаемого иностранного вмешательства в ход американских президентских выборов 2016 года.

«Агентство интернет-исследований («фабрика троллей» — ред.) стремилось повлиять на президентские выборы в США в 2016 году, нанося ущерб шансам на победу Хиллари Клинтон и поддерживая Дональда Трампа по указанию Кремля», — говорится в докладе.

При этом авторы документа сочли, что приписываемое России вмешательство в американские выборы было «частью более широкой, изощренной и продолжающейся кампании по ведению информационной войны, призванной посеять разногласия в американской политике и обществе».

Напомним, 18 апреля Министерство юстиции Соединенных Штатов Америки опубликовало доклад специального прокурора Роберта Мюллера об итогах расследования вмешательства РФ в президентские выборы в США в 2016 году. Согласно итогам расследования, проведенного Мюллером, ни президент США Дональд Трамп, ни кто-либо из его помощников не вступали в сговор и не координировали вмешательство России в выборы 2016 года.

Известно, что президент США Дональд Трамп обвинил специального прокурора Роберта Мюллера в незаконной передаче прессе информации о расследовании вмешательства Российской Федерации в ход американских выборов. Также Трамп назвал доклад спецпрокурора Роберта Мюллера попыткой государственного переворота. По словам Трампа, Мюллер и его следователи «были людьми, которые действительно ненавидели Дональда Трампа».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:47
Севастополець з Індії привіз до Криму COVID-19
Мешканець окупованого Севастополя, який повернувся з Індії, привіз до Криму коронавірус. Загальна кількість інфікованих COVID-19, за офіційними даними «влади», досягла 514 осіб (354 — у Криму, 160 — у Севастополі).
11:55
Кулеба закликав запастися силами та терпінням, щоб «грати в довгу гру» з РФ
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що Росія — достатньо «серйозний гравець», тому Києву треба мати достатньо сил і терпіння, щоб «грати» з Москвою в довгу гру.
11:08
COVID-19 виявили ще у шістьох мешканців Криму
В окупованому Криму загальна кількість інфікованих COVID-19, за офіційними даними «влади», досягла 512 осіб (354 — у Криму, 158 — у Севастополі). Загалом на півострові померли 14 осіб, хворих на коронавірус.
10:34
Не бачу загрози непродовження санкцій проти РФ — голова МЗС
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Росії не вдасться втілити свій план щодо спроби «скинути з себе» санкційний режим. Очільник МЗС певен, що санкції ЕС проти РФ, запроваджені, зокрема, через анексію Криму, влітку будуть продовжені.
10:06
В Україні ще 321 людина захворіла на COVID-19
В Україні з початку пандемії COVID-19 коронавірус виявили у 21 тис. 905 осіб, за минулу добу захворіла 321 людина.
09:39
США готуються запровадити нові санкції проти «Північного потоку-2»
Посол США у Німеччині Річард Гренелл повідомив про те, що Сполучені Штати Америки готові запровадити нові санкції через газопровід «Північний потік-2».
09:09
Кулеба про призначення Джеппар: Я цілеспрямовано шукав людину, в якої серце болить за Крим
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що призначення колишнього першого заступника міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар на посаду першого заступника голови МЗС було його ініціативою, але цю кандидатуру погоджували на найвищому державному рівні.