Сейчас в эфире
16:10
Prime (повтор)

В Крыму продлили арест фигурантам «белогорского дела о «терроризме»

31 октября 2019 15:46
803

«Киевский районный суд» Симферополя в оккупированном Крыму продлил меру пресечения до 5 февраля 2020 года фигурантам «белогорского дела о так называемом терроризме».

ФОТО: Крымская солидарность

ФОТО: Крымская солидарность

Как сообщает «Крымская солидарность», заседание проходило в закрытом режиме. В ходе слушаний адвокаты ходатайствовали об изменени крымским татарам меры пресечения.

В частности, защита просила выпустить Айдера Джаппарова под подписку о невыезде, ссылаясь на наличие у него восьмерых детей, нуждающихся в опеке.

Самый старший фигурант данного «дела», Энвер Омеров, жаловался на возникшие в условиях СИЗО проблемы со здоровьем. Его сын, Риза Омеров, также сообщил о регулярных болях в зубах.

Напомним, в начале октября «Верховный суд» Крыма оставил в силе решение об аресте трох фигурантов «дела о так называемом терроризме» (белогорская группа) — Энверу Омерову, Ризе Омерову и Айдеру Джаппарову.

Как сообщал ATR, «управление» ФСБ в Крыму ранее возбудило «уголовные дела» в отношении жителей города Алушты, Белогорска и Симферопольского района, подозреваемых в участии в организации «Хизб ут-Тахрир» (запрещена в РФ). После обыска в доме Айдера Джеппарова в Белогорском районе крымского татарина задержали силовики. Также после обыска был задержан Риза Омеров. Его отца, Энвера Омерова, задержали, когда он отправлялся на суды над крымскими татарами в Ростов-на-Дону.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

16:26
COVID-19 в Україні: остання доба стала рекордною за одужанням від коронавірусу
Станом на ранок 10 липня лабораторно підтверджено 52 043 випадки COVID-19, з них 24 800 одужали, 1345 померли. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 819 випадків. Зазначимо, що остання доба стала рекордною за одужанням. Так, станом на ранок 10 липня в Україні 1016 пацієнтів одужали від коронавірусу.
14:59
Очільник Мінреінтеграції заявив про необхідність перегляду Мінських угод
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Мінські угоди багато в чому вже не актуальні, тому їх варто переглянути.
14:42
«Суд» у Криму розгляне апеляцію на оголошення у розшук Едема Бекірова
У понеділок, 13 липня, «Верховний суд» Криму розгляне апеляцію захисту на постанову «Центрального райсуду» Сімферополя щодо оголошення у розшук екс-політв'язня Едема Бекірова.
14:24
У Чорному морі кораблі НАТО готуються до навчань
Середземноморська військово-морська група НАТО взяла курс на північно-західну акваторію Чорного моря, де невдовзі відбудуться багатонаціональні навчання Sea Breeze.
13:50
Плануємо відновити повноцінне пасажирське сполучення у серпні — «Укрзалізниця»
У разі покращення епідемічної ситуації «Укрзалізниця» планує в серпні повноцінно відновити залізничне сполучення.
13:09
важно Кримських татар та українців закликають допомогти дітям політв’язнів з Криму
Радниця українського омбудсмена, донька екс-політв’язня Едема Бекірова Елеонора Бекірова та відома кримськотатарська журналістка Ліля Буджурова закликають усіх небайдужих допомогти дітям політв’язнів з Криму, кількість яких після останньої облави ФСБ на кримських татар зросла до 185.
12:25
В Україні можуть спростити режим пропуску для пенсіонерів на адмінмежі з Кримом
В Україні можуть запровадити спрощену процедуру перетинання КПВВ на адмінмежі з Кримом та лінії розмежування на Донбасі для найбільш уразливих категорій населення, зокрема — пенсіонерів.