«Слишком много разговаривал в суде»: политзаключенного Примова отправили в карцер

02 декабря 2019 17:05
339

В российской колонии политзаключенного Нури Примова, фигуранта «дела о так называемом терроризме» (севастопольская группа), поместили в карцер.

ФОТО: Антон Наумлюк, RFE/RL

ФОТО: Антон Наумлюк, RFE/RL

Об этом со ссылкой на адвоката Эмиля Курбединова сообщает «Крымская солидарность».

«В суде Нури Примов активно защищал себя и подал ряд очень важных ходатайств. Заявил, что является гражданином Украины, а российское гражданство — вынужденный для тысяч крымчан шаг, без которого невозможно получить в Крыму медобслуживание, обучать детей в школе. И он получил его вынужденно. Он также говорил о том, что в силу его украинского гражданства к нему применима четвертая Женевская конвенция. Это все, конечно, кому-то не понравилось, и в отместку его поместили в карцер. Слишком много, по их логике, разговаривал на суде», — заявил адвокат.

Как известно, 18 ноября в Советском районном суде Республики Марий Эл состоялось судебное заседание об установлении административного надзора сроком на 8 лет после окончания срока лишения свободы в отношении Нури Примова.

Напомним, Нури Примов, как и Руслан Зейтуллаев, Рустем Ваитов и Ферат Сайфуллаев, является фигурантом «дела о так называемом терроризме» (севастопольская группа). 7 сентября 2016 года Северо-Кавказский окружной военный суд Ростова-на-Дону (РФ) приговорил Примова, Ваитова и Сайфуллаева к 5 годам колонии, Зейтуллаева — к 7 годам. Позже Верховный суд РФ отправил дело Зейтуллаева на новое рассмотрение. Политзаключенному изменили срок с 7 лет на 12, а позже — на 15 лет колонии строгого режима.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

13 июля
16:57
У РФ з’явився «військовий» майданчик для дітей
В одному з російських міст з’явився дитячий «військовий» майданчик, де каруселі виконані у вигляді бойових «Градів» та військових гелікоптерів.
16:37
Окупанти почали прокладати трубопровід між двома водосховищами у Криму
Російські військовослужбовці, які прибули в окупований Крим спеціально задля об’єднання двох водосховищ, проклали понад 50 кілометрів трубопроводу між Тайганським та Сімферопольським водосховищами.
15:59
«Справа» Джемілєва: Полозов оскаржуватиме рішення кримського «суду» щодо арешту
Захисник лідера кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва Микола Полозов направив до «Верховного суду» Криму апеляційну скаргу із вимогою скасувати рішення «Армянського міського суду» щодо призначення запобіжного заходу у вигляді взяття під варту Мустафи Джемілєва.
15:02
Окупанти дозволять учням у Криму повернутися до навчання без дотримання карантинних вимог
«Влада» окупованого Криму ухвалила рішення про те, що з 1 вересня школярі і студенти зможуть повернутися до навчання у школах, коледжах та університетах у звичному форматі.
14:27
Окупанти у Криму залишили у силі рішення «суду» про оголошення Едема Бекірова у розшук
У понеділок, 13 липня, «Верховний суд» Криму відхилив апеляцію захисту на постанову «Центрального райсуду» Сімферополя щодо оголошення у розшук кримськотатарського екс-політв'язня Едема Бекірова.
13:58
Кулеба про відкриття європейських кордонів для українців: Шансів поки немає
Європейський союз 14 липня перегляне так званий «зелений перелік» країн, громадянам яких дозволено вільний в'їзд до країн ЄС. На сьогодні немає шансів, що найближчим часом Україна потрапить до цього списку.
13:25
«Справа» Мемедемінова: суд щодо умовно-дострокового звільнення відбудеться у РФ 29 липня
29 липня 2020 року Багаєвський районний суд Ростовської області розгляне клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення кримськотатарського політв’язня Нарімана Мемедемінова, якого у РФ засудили до 2 років і 6 місяців ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями у «публічних закликах до терористичної діяльності».