Закон о языке в Украине следует пересмотреть — Венецианская комиссия

06 декабря 2019 19:38
721

Закон о языке в Украине не смог установить необходимый баланс между популяризацией украинского языка и защитой языковых прав национальных меньшинств.

Об этом говорится в выводах Венецианской комиссии, принятых в пятницу, 6 декабря, в Вене, передает DW.

Эксперты советуют Киеву приостановить имплементацию тех положений закона, которые уже вступили в силу, до тех пор, пока в Верховную Раду не будет подан законопроект о нацменьшинствах.

«Имплементация закона о государственном языке без законодательных рамок для защиты языковых прав нацменьшинств может привести к дискриминации людей, к которым они относятся», — говорится в сообщении.

Эксперты призывают украинские власти «пересмотреть закон о государственном языке и подготовить закон о нацменьшинствах, а также привлечь к консультациям все заинтересованные стороны, особенно представителей национальных меньшинств и коренных народов».

Киеву, в частности, рекомендуют «рассмотреть возможность отмены механизма санкций» за нарушение норм закона, либо «ограничить их только до нарушений в общественной сфере и в крайних случаях».

Напомним, 16 июля в Украине вступил в силу Закон «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного». В апреле глава МИД Венгрии Петер Сийярто назвал неприемлемым закон о языке. Сийярто подчеркнул, что украинский закон о языке нарушает права венгерского меньшинства и отражает видение пятого президента Петра Порошенко, который, по словам венгерского министра, продвигал анти-венгерскую политику.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12 августа
15:55
Перетин КПВВ з Кримом: у Зеленського поширили нові контакти для консультацій
Постійне представництво президента України в АР Крим поширило нові контакти для консультацій щодо перетину КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом.
15:23
Закриття КПВВ на адмінмежі з Кримом: уряд зробив виняток для абітурієнтів та студентів
12 серпня на засіданні Кабінету міністрів України було ухвалено рішення про внесення змін до Постанови про припинення роботи КПВВ на адмінмежі з Кримом до 30 серпня. Згідно із змінами, кримські абітурієнти та студенти можуть перетинати пункти пропуску в обох напрямках за гуманітарними підставами без обов’язкової самоізоляції.
14:25
важно Чубаров вимагає від керівництва України поновити консультації з Меджлісом з приводу питань, пов’язаних із Кримом
У Меджлісі кримськотатарського народу заявили, що ухвала Кабміну щодо закриття КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом порушує права українців, викликає обурення у мешканців півострова і дискредитує уряд України. Так, у Меджлісі закликали керівництво країни поновити практику проведення консультацій з представницьким органом кримськотатарського народу.
13:48
У Криму повідомляють про ще одну смерть від COVID-19
В окупованому Криму повідомляють про чергову смерть пацієнта з коронавірусом. Загальна кількість смертей від COVID-19 на півострові досягла 49 пацієнтів з COVID-19 (38 — у Криму, 11 — у Севастополі).
13:09
Україна закликає владу Білорусі звільнити протестувальників — Кулеба
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив офіційну позицію МЗС щодо протестів в Білорусі, зазначивши, що Київ засуджує насильство та закликає до звільнення затриманих протестувальників.
12:19
COVID-19 в Україні: за добу — майже півтори тисячі нових хворих
Станом на ранок 12 серпня в Україні лабораторно підтверджено 84 548 випадків COVID-19. За добу зафіксували 1433 інфікованих.
11:37
Глюкоза заявила, що її слова про «український Крим» змонтували
Російська співачка Глюкоза, якій вже вдруге вручили трирічну заборону на в’їзд до України, заявила, що у ході спілкування з українськими прикордонниками вона не називала Крим українським, а відео, яке поширила Держприкордонслужба, було змонтоване.