Сейчас в эфире
13:30
Bugün / Сьогодні (повтор)

Более 60% украинцев считают вступление в ЕС главным интеграционным направлением страны — опрос

21 января 2020 13:50
393

64% украинцев считают вступление Украины в Европейский Союз главным интеграционным направлением страны.

Об этом свидетельствуют результаты общенационального исследования «Патриотизм, язык и внешнеполитические приоритеты», проведенного фондом «Демократические инициативы» имени Илька Кучерива совместно с социологической службой Центра Разумкова.

«Почти две трети населения (64%) считают, что главным интеграционным направлением Украины должно быть вступление в ЕС, за вступление в Евразийский экономический союз выступают 13% опрошенных, а 23% определенного мнения не имеют», — указано в результатах исследования.

По данным исследования, больше всего поддерживают вступление Украины в ЕС в Западном регионе страны — 90% и Центральном регионе — 70% опрошенных.

На Юге 44% опрошенных и на Востоке 43% поддерживают членство в ЕС, но определенная часть жителей поддерживают и вступление Украины в Евразийский экономический союз (23% на Юге и 24% на Востоке).

По данным исследования, количество граждан, которые предпочитают членство Украины в ЕС, после 2013 года возросло с 46% в декабре 2013 года до 57% в декабре 2014 года, постепенно возрастая до 64% в декабре 2019 года.

Исследование проводилось 13-18 декабря 2019 года во всех регионах Украины, кроме аннексированного Крыма и оккупированных территорий Донецкой и Луганской областей. Опрошено 2017 респондентов в возрасте от 18 лет. Теоретическая погрешность выборки не превышает 2,3%.

Напомним, большинство опрошенных украинцев считают, что руководство страны и государственные чиновники обязаны в рабочее время разговаривать на государственном языке — украинском.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

13:55
За добу в Україні коронавірус виявили у 328 осіб
За минулу добу в Україні виявлено 328 нових випадків COVID-19. Загальна кількість інфікованих в країні досягла 24 тис. 340.
13:20
Окупанти в Криму повідомляють про 8 нових випадків COVID-19
В окупованому Криму за останню добу підтвердили вісім нових випадків захворювання коронавірусом. Загальна кількість хворих в Криму, за офіційними даними «влади» півострова, досягла 560 осіб (392 — у Криму, 168 — у Севастополі). 14 пацієнтів, хворих на коронавірус, на півострові померли.
12:38
Верховна Рада звернеться до світової спільноти із закликом визнати геноцид кримськотатарського народу
2 червня парламент ухвалив проект постанови № 3449 про звернення Верховної Ради до міжнародних організацій щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу.
11:59
Обшук у Криму: окупанти у будинку літньої кримської татарки шукали зброю
Під час обшуку у будинку 65-річної Шейде Асанової у селі Курське Білогірського району окупаційні силовики у рамках «кримінальної справи» проти її сина шукали зброю і символіку батальйону ім. Номана Челебіджихана.
11:35
Путін, як Сталін, намагається приховати нехтування міжнародним правом — Чубаров
Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що президент РФ, говорячи про те, що Київ позбавив мешканців Криму української води, намагається знайти привід, аби приховати нехтування міжнародним правом.
10:56
У Зеленського розповіли про роботу над стратегією деокупації Криму
Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич заявив, що у Києві розуміють, що нині триває сьомий рік окупації Криму, а те, що в Україні досі немає єдиної стратегії з відновлення контролю над півостровом — «не дуже добре».
10:16
У Криму відбувся обшук в будинку 65-річної кримської татарки
2 червня у Білогірському районі окупованого Криму відбувся обшук в будинку 65-річної кримської татарки Шейде Асанової.