Зеленский согласен на совместный контроль границы с представителями ОРДЛО

15 февраля 2020 18:17
953

Владимир Зеленский заявил, что Украина может согласиться на совместный контроль границы с представителями ОРДЛО ради проведения в октябре 2020 года местных выборов на Донбассе.

Об этом сообщает «Европейская правда».

Президент отметил, что новый принцип разведения войск, предлагаемый Украиной, позволит освободить от военной техники сектора Донбасса, однако для проведения выборов необходимо иметь контроль за границей. В связи с этим рассматривается возможность совместного контроля.

«Там будут украинцы, представители оккупированных территорий и ОБСЕ», — подчеркнул Зеленский во время Украинского ланча в Мюнхене, организованного фондом Виктора Пинчука и Ялтинской европейской стратегией.

Президент не уточнил, по каким критериям будет проходить отбор «представителей оккупированных территорий», но отметил, что Украина убеждает партнеров по Минским переговорам согласовать именно такой вариант.

«Этот вопрос я поднимал на Нормандской встрече и он обсуждается в Минске. <...> Мы не будем проводить выборы без контроля за рубежом», — заявил Зеленский.

В президентской команде рассчитывают, что следующая встреча в Нормандском формате прояснит вопрос о возможности проведения в октябре 2020 года местных выборов на временно оккупированных территориях Донбасса.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

01 июня
17:41
Екс-«віце-прем'єру» Криму Нахлупіну висунули звинувачення в отриманні 16 млн руб. хабарів
Слідчий комітет РФ висунув звинувачення колишньому «віце-прем'єру» Криму Віталію Нахлупіну. Йому інкримінують отримання от бізнесменів хабарів на загальну суму понад 16 млн рублів.
16:55
Зеленський у День захисту дітей завітав у реабілітаційний центр на Київщині
У міжнародний День захисту дітей президент України Володимир Зеленський завітав до вихованців Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дитини «Отчий дім» у селі Святопетрівське.
16:30
Кориневич в ОБСЄ нагадав про переслідування кримських татар в Криму
Постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич на онлайн-зустрічі Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ нагадав про викрадення, насильницькі зникнення, тортури та політично мотивовані переслідування кримських татар та українців в окупованому Криму.
15:56
Аеропорт «Київ» із 15 червня відновлює частину рейсів
Міжнародний аеропорт «Київ» із 15 червня відновлює частину рейсів в декількох напрямках, зокрема, міжнародних.
15:28
В Севастополі ще чотири мешканці захворіли на COVID-19
В окупованому Севастополі за останню добу підтвердили чотири нових випадки захворювання коронавірусом. Загальна кількість хворих в Криму, за офіційними даними «влади» півострова, досягла 552 осіб (387 — у Криму, 165 — у Севастополі). 14 пацієнтів, хворих на коронавірус, на півострові померли.
14:58
Україна в ОБСЄ розповіла, як Росія порушує безпеку Азово-Чорноморського регіону
На онлайн-зустрічі Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич розказав про те, що незаконні дії окупаційної «влади» в Криму з 2014 року призвели до триваючого погіршення безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні.
14:30
Новий спалах коронавірусу у Києві: жіночий монастир закрили на карантин
У Свято-Вознесенському Флорівському монастирі в Києві зафіксували новий спалах коронавірусу, госпіталізовані 8 черниць.