Сейчас в эфире
20:45
Bizim aile / Моя родина

Облавы в Крыму: у Зеленского выразили поддержку крымским татарам

11 марта 2020 09:39
765

Представительство президента в АР Крым заявило о поддержке крымским татарам, в чьих домах оккупанты в Крыму утроили обыски. В ведомстве отметили, что Киев сделает все возможное, чтобы виновные были наказаны.

Об этом говорится в сообщении представительства президента в АРК в Facebook.

«Видим очередные нарушения прав наших граждан. Выражаем поддержку активистам «Крымской солидарности», общественным журналистам, всем нашим гражданам, чьи права грубо нарушаются государством-оккупантом. Все эти нарушения будут должным образом задокументированы. Власти Украины сделают все возможное, чтобы виновные в этой противоправной деятельности понесли ответственность», — отметили в ведомстве.

Напомним, ранее сообщалось, что утром 11 марта оккупанты в Крыму нагрянули с обыском в дома семерых крымских татар. Так называемые «следственные действия» проводились у: матери Сейтумера Сейтумерова — ведущего телеканала ATR, Сейдамета Мустафаева — стримера «Крымской солидарности», Сейтумера Сейтумерова — историка, Шукри Сейтумерова, Рустема Сейтмеметова, Амета Сулейманова и Айдера Сулейманова.

Как известно, Сейтумер Сейтумеров переехал с женой и детьми из оккупированного Крыма в Киев в 2017 году. Это решение экс-активист «Крымской солидарности» принял после обыска в своем доме в Бахчисарае. На данный момент Сейтумеров работает ведущим на крымскотатарском телеканале ATR.

Сообщается, что в доме Сейдамета Мустафаева обыск завершен. Его самого в этот момент в доме не было, вместо него забрали его пожилого отца — Энвера Мустафаева. Также после обыска забрали историка Сейтумера Сейтумерова и активиста Рустема Сейтмеметова.

Отметим, что оккупанты не допускают в дома крымских татар адвокатов, прибывших на место обысков.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

16:57
У РФ з’явився «військовий» майданчик для дітей
В одному з російських міст з’явився дитячий «військовий» майданчик, де каруселі виконані у вигляді бойових «Градів» та військових гелікоптерів.
16:37
Окупанти почали прокладати трубопровід між двома водосховищами у Криму
Російські військовослужбовці, які прибули в окупований Крим спеціально задля об’єднання двох водосховищ, проклали понад 50 кілометрів трубопроводу між Тайганським та Сімферопольським водосховищами.
15:59
«Справа» Джемілєва: Полозов оскаржуватиме рішення кримського «суду» щодо арешту
Захисник лідера кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва Микола Полозов направив до «Верховного суду» Криму апеляційну скаргу із вимогою скасувати рішення «Армянського міського суду» щодо призначення запобіжного заходу у вигляді взяття під варту Мустафи Джемілєва.
15:02
Окупанти дозволять учням у Криму повернутися до навчання без дотримання карантинних вимог
«Влада» окупованого Криму ухвалила рішення про те, що з 1 вересня школярі і студенти зможуть повернутися до навчання у школах, коледжах та університетах у звичному форматі.
14:27
Окупанти у Криму залишили у силі рішення «суду» про оголошення Едема Бекірова у розшук
У понеділок, 13 липня, «Верховний суд» Криму відхилив апеляцію захисту на постанову «Центрального райсуду» Сімферополя щодо оголошення у розшук кримськотатарського екс-політв'язня Едема Бекірова.
13:58
Кулеба про відкриття європейських кордонів для українців: Шансів поки немає
Європейський союз 14 липня перегляне так званий «зелений перелік» країн, громадянам яких дозволено вільний в'їзд до країн ЄС. На сьогодні немає шансів, що найближчим часом Україна потрапить до цього списку.
13:25
«Справа» Мемедемінова: суд щодо умовно-дострокового звільнення відбудеться у РФ 29 липня
29 липня 2020 року Багаєвський районний суд Ростовської області розгляне клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення кримськотатарського політв’язня Нарімана Мемедемінова, якого у РФ засудили до 2 років і 6 місяців ув'язнення за сфабрикованими звинуваченнями у «публічних закликах до терористичної діяльності».