В ООН нагадали про порушення Росією прав людини в окупованому Криму

03 июля 2020 13:41
815

Верховний комісар ООН з прав людини нагадала про те, що Росія продовжує порушувати міжнародне гуманітарне право в окупованому Криму.

Фото: AFP

Фото: AFP

Як повідомляє Постійне представництво України в Женеві, Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет представила попередній звіт організації про ситуацію з правами людини в окупованому Криму.

«Верховний комісар наголосила на триваючих порушеннях прав людини, включно з тортурами та іншими видами жорстокого поводження, які застосовують російські силові структури в окупованому Криму, і відзначила, що, незважаючи на численні заяви жертв з цього приводу, жоден порушник не був притягнутий до відповідальності», — йдеться у повідомленні.

В ООН також висловили занепокоєння у зв'язку з «неадекватними умовами утримання» у Криму, які можуть розцінюватися як «нелюдяні або такі, що принижують людську гідність».

Окрім того, Бачелет нагадала про втручання в роботу журналістів і про перешкоджання з боку «влади» під час спроб провести публічні заходи на півострові.

«Триваюча криміналізація свободи висловлювання в соціальних мережах також викликає стурбованість. На тлі того, як журналісти та працівники медіа і далі стикаються з втручанням у їхню професійну діяльність, кілька громадських організацій постали перед перешкодами в плані організації конференцій, громадських обговорень та інших зустрічей», — додала вона.

Також Верховний комісар заявила, що ООН продовжуватиме моніторинг ситуації в Криму та готова вести перемовини з РФ як країною-окупантом та з Україною щодо пошуків шляхів захисту прав людини на півострові.

Зазначається, що обговорення представленої Верховним комісаром доповіді відбудеться під час 45-ї сесії Ради ООН з прав людини, запланованої на вересень 2020 року.

Нагадаємо, що військове вторгнення Росії до Криму почалося в лютому 2014 року. Озброєними людьми у камуфляжній формі були захоплені парламент і уряд Криму, держустанови, військові бази і аеропорт. 16 березня в Криму провели «референдум про приєднання Криму до Росії». Його Москва намагалася використати для виправдання анексії півострова, що належить Україні. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Щорічно 26 лютого в Україні відзначається День кримського спротиву російській окупації.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14:05
Україна розширила перелік осіб, від яких не вимагають самоізоляцію при в'їзді
14 серпня Кабмін розширив перелік осіб, яким не треба проходити самоізоляцію при в'їзді на територію України.
13:35
Тихановська закликала мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня
Опозиційна кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка під тиском влади була змушена покинути територію країни, записала чергове відеозвернення, в якому закликала усіх мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня.
12:49
Зеленський знову закликав Білорусь утриматися від насильства
Україна закликає владу Білорусі утриматися від силового придушення акцій протестів у країні та знайти «мирний вихід із ситуації».
12:10
У Севастополі — 7 нових випадків COVID-19
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 7 нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2072 осіб (1664 — у Криму, 408 — у Севастополі).
11:45
«Поклик сумління»: у Білорусі масово звільняються журналісти державних ЗМІ
У Білорусі через насильство щодо протестувальників з боку влади і силовиків звільняються журналісти та ведучі провідних державних ЗМІ.
10:57
У Білорусі звільнили двох українських волонтерів
У Мінську відпустили затриманих під час акцій протесту волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.
10:38
Окупанти повідомляють про 27 нових хворих на COVID-19 у Криму
В окупованому Криму за останню добу виявили 27 нових випадків захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2066 осіб (1664 — у Криму, 402 — у Севастополі).