Мешканці Криму зможуть вступити в усі ВНЗ України без ЗНО

03 июля 2020 15:56
957

Мешканці тимчасово окупованих територій України, зокрема, з Криму, Донеччини та Луганщини, зможуть вступити у будь-який вищий навчальний заклад України за вступними іспитами без ЗНО.

Відповідні зміни до закону «Про вищу освіту» 3 липня ухвалила Верховна Рада. За це рішення проголосували 310 народних обранців.

«Законопроєктом запроваджується можливість вступу за вступними іспитами в межах встановлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення до усіх закладів вищої освіти», — уточнив очільник Комітету з питань науки, освіти та інновацій Сергій Бабак.

Так, абітурієнти з окупованих територій тепер зможуть вступити до всіх українських ВНЗ без ЗНО, а також претендувати на бюджетні місця. Раніше абітурієнти з Криму та ОРДЛО мали два варіанти вступу до українських університетів: перший — скласти ЗНО і потрапити до будь-якого вишу, другий — звернутися до центрів «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна», пройти екстернат, отримати диплом про завершену українську освіту і скласти іспити з історії України й української мови. Після цього учні мали змогу вступити тільки у ті ВНЗ, що містилися у переліку за програмою співпраці із центрами «Крим-Україна» чи «Донбас-Україна».

Зазначимо, що ця ухвала стосується також дітей лікарів, які померли від коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, що в Україні через епідемію COVID-19 цьогоріч скасували обов'язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

13:35
Тихановська закликала мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня
Опозиційна кандидатка у президенти Біларусі Світлана Тихановська, яка під тиском влади була змушена покинути територію країни, записала чергове відеозвернення, в якому закликала усіх мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня.
12:49
Зеленський знову закликав Білорусь утриматися від насильства
Україна закликає владу Білорусі утриматися від силового придушення акцій протестів у країні та знайти «мирний вихід із ситуації».
12:10
У Севастополі — 7 нових випадків COVID-19
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 7 нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2072 осіб (1664 — у Криму, 408 — у Севастополі).
11:45
«Поклик сумління»: у Білорусі масово звільняються журналісти державних ЗМІ
У Білорусі через насильство щодо протестувальників з боку влади і силовиків звільняються журналісти та ведучі провідних державних ЗМІ.
10:57
У Білорусі звільнили двох українських волонтерів
У Мінську відпустили затриманих під час акцій протесту волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.
10:38
Окупанти повідомляють про 27 нових хворих на COVID-19 у Криму
В окупованому Криму за останню добу виявили 27 нових випадків захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2066 осіб (1664 — у Криму, 402 — у Севастополі).
09:43
В Україні — черговий антирекорд COVID-19: 1732 хворих за добу
За останню добу в Україні лабораторно підтверджено рекордні 1732 інфікованих, померли 19 хворих.