Окупанти замовчують реальну кількість хворих на COVID-19 у Криму — правозахисники

03 июля 2020 17:13
691

У Криму замовчують реальну кількість підтверджених випадків захворювання і смерті від COVID-19. А як причину смерті часто вказують пневмонію.

ФОТО: Ирина Соломко

ФОТО: Ирина Соломко

Про це повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. Зокрема, вона проінформувала членів і спостерігачів Ради з прав людини ООН про погіршення ситуації з правами людини у період коронавірусної пандемії в Криму.

За її словами, офіційні дані про кількість підтверджених випадків COVID-19 в Криму не відповідають дійсності. Рівень діагностики захворювання на півострові залишається низьким. Досі відсутні офіційні дані про кількість хворих в російській армії і «поліції» в  Криму.

«Інформація про тестування на COVID-19 в Криму суперечлива, немає чітких термінів отримання результатів. Багато пацієнтів не отримують на руки результати своїх тестів», — розповіла Ольга Скрипник.  

Так само правозахисниця наголосила, що в місцях несвободи у Криму і РФ, де утримуються  українські політв'язні, ситуація погіршується з кожним днем. Ольга Скрипник заявила, що необхідні заходи захисту не прийняті, і не проводиться масове тестування навіть у слідчих ізоляторах Ростова-на-Дону і Москви, де вже офіційно підтверджені випадки захворювання на COVID-19.

Також Ольга Скрипник повідомила, що до Криму прибуває велика кількість росіян з несприятливих по COVID-19 регіонів. Проте кримська влада ніякого контролю над ними не здійснює.

«Поширенню COVID-19 в Криму сприяє регулярне авіасполучення з Москви, яка сьогодні є найбільш небезпечним за розповсюдженням COVID-19 регіоном в Російській Федерації. 30 червня було виконано 38 рейсів з Москви до Сімферополя. Люди, що прибувають з Росії не проходять самоізоляцію і не направляються в обсерватори, їх ніхто не тестує на COVID-19. Очевидно, що для запобігання подальшому поширенню нової коронавірусної інфекції на півострові, російська влада має обмежити повітряне сполучення з Кримом, але вони цього не роблять», — зазначила Ольга Скрипник.

Ольга Скрипник наголосила що, незважаючи на рекомендації ВООЗ не проводити масові заходи через зростання захворювання на півострові, 24 червня в декількох містах Криму все ж провели військові паради.

Нагадаємо, що станом на 3 липня окупаційна «влада» повідомляє, що загальна кількість хворих на півострові досягла 948 осіб (712 — у Криму, 236 — у Севастополі). Загалом на півострові померли 34 пацієнти з COVID-19 (30 — у Криму, 4 — у Севастополі).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

13:35
Тихановська закликала мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня
Опозиційна кандидатка у президенти Біларусі Світлана Тихановська, яка під тиском влади була змушена покинути територію країни, записала чергове відеозвернення, в якому закликала усіх мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня.
12:49
Зеленський знову закликав Білорусь утриматися від насильства
Україна закликає владу Білорусі утриматися від силового придушення акцій протестів у країні та знайти «мирний вихід із ситуації».
12:10
У Севастополі — 7 нових випадків COVID-19
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 7 нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2072 осіб (1664 — у Криму, 408 — у Севастополі).
11:45
«Поклик сумління»: у Білорусі масово звільняються журналісти державних ЗМІ
У Білорусі через насильство щодо протестувальників з боку влади і силовиків звільняються журналісти та ведучі провідних державних ЗМІ.
10:57
У Білорусі звільнили двох українських волонтерів
У Мінську відпустили затриманих під час акцій протесту волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.
10:38
Окупанти повідомляють про 27 нових хворих на COVID-19 у Криму
В окупованому Криму за останню добу виявили 27 нових випадків захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2066 осіб (1664 — у Криму, 402 — у Севастополі).
09:43
В Україні — черговий антирекорд COVID-19: 1732 хворих за добу
За останню добу в Україні лабораторно підтверджено рекордні 1732 інфікованих, померли 19 хворих.