Очільник Мінреінтеграції заявив про необхідність перегляду Мінських угод

10 июля 2020 14:59
1060

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Мінські угоди багато в чому вже не актуальні, тому їх варто переглянути.

ФОТО: LB.ua

ФОТО: LB.ua

Про це Резніков заявив в ефірі «Україна 24».

«Щодо Мінських угод я навіть процитую пані Меркель: вони не висічені на камені. Вони сьогодні не відповідають тим реаліям, в яких була Україна, коли укладалися ті угоди, як політико-правові домовленості. Тому що на сьогодні терміни, які передбачені в Мінських угодах — 2014–2015 роки — вже сплили, і не реалізовані ці Мінські угоди», — сказав міністр.

В аналітичній статті для Atlantic Council, Резніков наголосив, що якщо не змінити Мінський процес, це призведе до можливої ​​ескалації конфлікту.

«За такого сценарію проблеми, які наразі стоїть в Україні на східному кордоні Європи, зростуть на порядок і швидко перемістяться приблизно на 1300 кілометрів на захід, досягаючи кордонів Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії», — написав Резніков.

Він додав, що Росія бачить у Мінському процесі спосіб обмеження суверенітету України, водночас Україна розглядає «Мінськ» як спосіб повернення суверенітету над всією територією.

«Як виглядатиме альтернативний підхід? Існує ряд очевидних червоних ліній, які слід означити, щоб рухатися вперед. Наприклад, Київ дав зрозуміти, що немає сенсу обговорювати «особливий статус» для окупованої Росією східної України, і вважає це питання введеним у мирний процес під примусом. На відміну від російських тверджень, відмова України від реалізації цього статусу відбувається не через побоювання радикального зворотного зв'язку, а в повагу до волі українського народу», — пояснив Олексій Резніков.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14:05
Україна розширила перелік осіб, від яких не вимагають самоізоляцію при в'їзді
14 серпня Кабмін розширив перелік осіб, яким не треба проходити самоізоляцію при в'їзді на територію України.
13:35
Тихановська закликала мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня
Опозиційна кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка під тиском влади була змушена покинути територію країни, записала чергове відеозвернення, в якому закликала усіх мерів білоруських міст очолити мирні протести 15 і 16 серпня.
12:49
Зеленський знову закликав Білорусь утриматися від насильства
Україна закликає владу Білорусі утриматися від силового придушення акцій протестів у країні та знайти «мирний вихід із ситуації».
12:10
У Севастополі — 7 нових випадків COVID-19
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 7 нових випадків коронавірусної інфекції. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2072 осіб (1664 — у Криму, 408 — у Севастополі).
11:45
«Поклик сумління»: у Білорусі масово звільняються журналісти державних ЗМІ
У Білорусі через насильство щодо протестувальників з боку влади і силовиків звільняються журналісти та ведучі провідних державних ЗМІ.
10:57
У Білорусі звільнили двох українських волонтерів
У Мінську відпустили затриманих під час акцій протесту волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва.
10:38
Окупанти повідомляють про 27 нових хворих на COVID-19 у Криму
В окупованому Криму за останню добу виявили 27 нових випадків захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 2066 осіб (1664 — у Криму, 402 — у Севастополі).